Kalite Kontrol

Konfeksiyon üretiminde tüm sanayi dallarında olduğu gibi iyi bir üretim planı yapmak, uygulamak ve takip etmek çok önemlidir.

Rekabetin arttığı günümüzde maliyeti düşürmek için ucuz işçilik kullanımı yaygınlaşmaktadır, bununla birlikte kalite kontrol süreci ve otomasyonu ön plana çıkmaktadır.

Altiware Kalite Kontrol modülü ile işletmeniz üretim yaparken kalite kontrol her aşamada değerlendirilerek, hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

Üretim öncesi, tasnif sırasında; Kumaş kesildikten sonra dikim hattına girip bir mamûl olmadan önce, bir mamûlün tüm parçalarının (beden, kol, yaka, manşet vb.) kontrol edilerek parçalarının eşlendiği tüm parçalar hem kontrol edilir, hem de hatalı olan parçalar ayrılarak yerine sağlam parça konulur.

Üretim sırasında; Üretim hattı içerisinde ürün kontrolü sırasında Dikim hattında in-line kontrol elemanları, ürün dikilirken her operasyon için rastgele kontroller yaparlar ve rastgele seçilmiş ürünlerin ölçümlerini yaparak ölçü veya dikiş kaynaklı ortaya çıkması muhtemel hataları önceden tespit ederler.

Üretim sonunda; Üretim sonunda kontrol elemanlarının ürünleri %100 kontrol ettikten sonra ve kayıt altına aldıkları bölümdür.

Yükleme öncesi; Sevk edilmek üzere depoya teslim edilen ürünlerin örnekleme yoluyla son kontrollerini yaparak müşteriye gönderilmeden önce kalite standartlarına uygun hale getirmek amacıyla kontrol yapılır.

Kalite Kontrol